Lot 1:
Lot was removed from auction
MAX ERNST, Oiseau vert
MAX ERNST
(Germania 1891 – Francia 1976)
Oiseau vert, 1965
Acquaforte acquatinta cm 54×37,5 Lastra cm 21×14 Es. Essai
Opera in cornice